Gydomasis masažas ir jo tipai

Masažai vis dažniau pasirenkami ne tik kaip malonus atsipalaidavimo būdas, tačiau ir kaip gydymo metodas. Susidūrę su sveikatos problemomis žmonės vis dažniau ima domėtis, kaip jiems galėtų padėti gydomasis masažas. Tačiau kiekvienas atvejis skirtingas ir norint pasimėgauti masažo gydomąja galia nereikėtų pulti į pirmą pasitaikiusį j masažo kabinetą, mat ir gydomųjų kūno procedūrų pasirinkimas daugelyje salonų yra gana platus.

  • Higieninis. Šis masažas padeda atsipalaiduoti, gerina kraujotaką ir stimuliuoja raumenis. Tokio tipo masažą reikia  daryti profilaktiškai ir jis puikiai tinka įsitempusiems, daug dirbantiems  žmonėms. Dažnai higieninis gydomasis masazas gali būti taikomas po organizmo nusilpimo ar sunkios ligos, tačiau jis taip pat tinka ir sveikiems žmonėms, norintiems sustiprinti organizmą.
  • Ajurvedinis. Tradicinis ajurvedinis masažas yra kilęs iš egzotiškos Indijos. Šis masažas atliekamas delnų, pirštų ir alkūnių pagalbą. Spaudimo ir sukimo judesiais stimuliuojami gilieji organizmo raumenys ir taip gerinama kraujo apytaka. Tokio tipo masažas Vilniuje ar kitame mieste turi būti atliekamas tik profesionalo, gerai išmanančio žmogaus fiziologiją ir įgudusio indiškų masažo judesių meistro.
  • Japoniškas. Iš Japonijos kilęs gydomasis masažas yra taškinio ir manualinio masažo atmaina, padedanti žmonėms atsigauti po traumų, stiprinti organizmo raumenų ir organų veiklą. Dažnai šio tipo masažai taikomi kaip gydomieji metodai įvairioms ligoms įveikti. Japoniškasis masažas atliekamas pacientui esant su rūbais ir naudojant stipraus spaudimo metodą.
  • Tajų. Ypač egzotiškas ir didelį įspūdį paliekantis tajų masažas – tikras išbandymas net ir ištvermingiems žmonėms. Šio gydomojo masažo metu taikomas tempimo metodas, kuris nubudina organizmą ir išjudina užsigulėjusius raumenis bei snaudžiančius organus. Tajų masažus atlieka tik gerai apmokyti kineziterapeutai, išmanantys tikslinius žmogaus organizmo taškus ir gebantys atlikti profesionalų darbą nežalodami.  Tokio masažo metu palaikomas organizmo judrumas, padidinamas odos elastingumas, stabilizuojama energija ir mankštinamas kūnas.
  • Shiatsu. Modernus japoniškas gydomasis masažas, pagrįstas akupresūros principais. Jo metu naudojamas  stiprus spaudimas pirštais, alkūnėmis, kumščiais ar net keliais. Tai ypač efektyvus gydymo būdas, plačiai taikomas Japonijoje, padedantis pagerinti endokrininę organizmo veiklą. Tad toks masažas padeda ne tik atsipalaiduoti, pasikrauti teigiamos emocijos, bet ir sumažinti fizinį skausmą, pagerinti sąnarių veiklą.